Duhovni forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ići za Isusom donosi radost

5 posters

Go down

Ići za Isusom donosi radost Empty Ići za Isusom donosi radost

Post  bdM Wed Mar 09, 2011 7:32 pm


U Karmelu u Remetama od 4. do 6. ožujka vikend su provela sedamnaestorica. Zajedno s petoricom nedavno pristiglih kandidata Hrvatske karmelske provincije oni su u to vrijeme imali priliku provesti vrijeme u Božjoj prisutnosti, upoznati se s Karmelom i promisliti o svome pozivu. U tome su im pomogli o. Vinko propovjeđu i osobnim razgovorom, o. Anđelko svojim razmatranjima, propovjeđu i predvođenjem euharijstijskoga klanjanja te animatori oci Stjepan, Dražen-Marija i Joan brineći se da budu okrijepljeni i duh i tijelo. Desetorica kandidata, mladići koji su već krenuli put nasljedovanja Krista molitelja u Karmelskome redu, priredili su sudionicima duhovne obnove maštovito iznenađenje. Izveli su skeč o vlastitom obraćenju i duhovnom pozivu. Bilo je i duhovno i duhovito. Skeč možete pogledati ovdje: https://www.youtube.com/watch?v=-glZ4Uw0g40. Tijekom obrade pobjegla nam je boja pa molimo pa molimo da uključite maštu.
O. Anđelko u svojim je nastupima polako i uvjerljivo lomio evanđeosku riječ. Zastajući na čudesnom ribolovu (Lk 5, 1-11) potaknuo je da se uđe u Isusovu lađu, posluša njegova riječ i baci mreža. Pozivajući učenike da bace mrežu Isus pokazuje da treba ljudsku pomoć za svoje djelo. Poći za Isusom znači postići radost života. Govoreći o susretu bogatoga mladića s Isusom (Mk 10, 17-31) o. Anđelko je primijetio kako poslušnost Božjoj volji čovjeka ispunjava i privlači Isusovu ljubav: "Isus ga nato pogleda, zavoli ga i rekne mu: 'Jedno ti nedostaje! Idi i što imaš, prodaj i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom'" (Mk 10, 21). Međutim, bogati mladić nije bio spreman odvojiti se od svoga bogatstva pa zato odlazi smrknut i žalostan. "Poslušajmo Isusa i pogled će nam biti vedar i radostan", rekao je o. Anđelko.
Društvo je bilo šaroliko, od 15 do 32 godine pa je i šutnja "različito" prakticirana. Snažno je odjeknuo poziv o. Anđelka da dečki predlože zajedničku molitvu u svojim obiteljima, tu danas prerijetku praksu. U iskrenoj razmjeni nakana i očekivanja osjetio se Božji prolazak kroz živote mladića. Na koncu smo hodočastili do katedrale gdje smo po sakralnoj umjetnosti osjetili kako je kršćanstvo u srži povijesti hrvatskoga naroda. Povijest je to obilježena teškim borbama koje se i danas nastavljaju. Znakovita je stoga bila i poruka psalma 110. iz Večernje, po povratku u svetište Zagovornice Hrvatske. U njemu nebeski Otac govori svome Sinu: "Spreman je tvoj narod u svetim odorama / za dan tvog junaštva: / kao rosa iz krila zorina / uza te su mladi ratnici" (Ps 110, 3). Nisu li to pozvani biti i ovi mladići?
O. Provincijal poručio im je: "U svjetlu vjere postoje samo dva puta: s Kristom i bez Krista". Podržimo se da svi izabiremo Krista – Put, bilo u duhovnom bilo u bračnom pozivu.
Što kažu sami sudionici o duhovnoj obnovi? Kako vam se svidio skeč?
[url][/url]

bdM

Posts : 6
Join date : 2009-12-17

Back to top Go down

Ići za Isusom donosi radost Empty Hvala Vam, primjer ste Božje ljubavi

Post  ivann Sat Mar 12, 2011 11:47 am

Prvi put sam bio u Karmelu. Ta tri dana provedena u molitvi, šutnji, Euharistiji
bili su jedan povratak Božjoj ljubavi. Zahvaljujem svima u Karmelu što su nam pomogli
pri ovim duhovnim vježbama zaviriti u nutrinu svoje duše i osjetiti Božju prisutnost. Vi ste primjer te Božje ljubavi
i na ponos ste naše domovine.Trudit ću se prenijeti dobar glas o Vašoj zajednici.
Isus je naš put.

ivann

Posts : 1
Join date : 2011-03-12

Back to top Go down

Ići za Isusom donosi radost Empty :P

Post  Jakov Barac Sat Mar 12, 2011 12:21 pm

bilo je super...ako se bude islo u 5. mjesecu eto i mene opet Very Happy

Pozz svima bounce

Jakov Barac

Posts : 1
Join date : 2011-03-07

Back to top Go down

Ići za Isusom donosi radost Empty Re: Ići za Isusom donosi radost

Post  BiTLorD Sat Mar 12, 2011 7:27 pm

Kao sudionik ovih duhovnih vježbi mogu posvjedociti Božju prisutnost medju karmelicanima koja je na meni ostavila traga... posto sam prvi puta bio u Remetama i posto mi je ovo bio prvi susret sa karmelicanima ostao sam ugodno iznenadjen kako su me lijepo primili i svjetovali oko pitanja koja su mi tada bila aktualna u glavi...

ono sto mi je najvise ostavio utisak je samoca (povucnost) koju sam tamo iskusio... jer do sada u zivotu nisam nikad trazio kutak tisine kako bi cuo glas Bozji... uvijek je bilo nesto sto me odvlacilo od tisine (citaj: bjezao od tisine) jer tada se zaista moze cuti glas Bozji jasnije nego ikad... neznam za druge no kod mene je bio slucaj da sam bjezao od tisine kako ne bi cuo sto mi On ima reci i unistio sve moje planove za buducnost (jer ipak sam sam sebi govorio: vrsim volju Bozju)... za mene je tisina bila bolno iskustvo jer sam shvatio koliko sam zapravo sebicna osoba...

sto se predavanja tice... ostao sam odusevljen... o. Andjelko je na tako jednostavan nacin uz pomoc Svetog Pisma poticao da promislimo sto nam to Bog zeli reci, kamo nas uputiti, sto zaista zeli s nama, kako moliti i jos stosta...

za kraj zelio bi jos samo reci da svima preporucam koji su umorni i optereceni doci par dana proboraviti u miru i tisini s Bogom i otvoriti se planovima koje Bog ima s nama...

Bvb! T.A.

BiTLorD

Posts : 1
Join date : 2010-07-13

Back to top Go down

Ići za Isusom donosi radost Empty Moji dojmovi

Post  Ante Škugor Sun Mar 20, 2011 8:45 pm

Od Petka 4. 3. do Nedjelje 6. 3. 2011. g. prisustvovao sam na Duhovnoj obnovi za mladiće koji razmišljaju o svečenićkom pozivu, a sve je bilo začinjeno na karmelski način. Obnova je protekla super pa evo onda u tom duhu i mali osvrt. Mislim da je bilo super jer nas je otac Anđelko uveo prvo u probleme današnjeg društva s temom: «Živimo u vremenu», a potom nas je iz toga izvlačio s temom: «Noseći križ postajemo Isusovi sljedbenici», i na kraju da to održavamo molitvom koja je ujedno bila i zadnja tema. Znači moglo se učiti o tome kako upoznati problem, a kasnije kako ga početi uklanjati (ako je već nastao)i na kraju uz pomoć molitve više ne dolaziti u napasti. Sama organizacija bila je super jer se na sve mislilo jer su svi dobili biltene uz koje su mogli pratiti sam događaj, a vremena za molitvu i razmatranje je isto bilo dovoljno. To je bilo jako bitno naročito nakon predavanja da se 100% upije ono što se čulo. Svidjelo mi se to što se sve temeljilo na Evanđelju i iz njega je teklo predavanje jer se i sam neki ulomak prije pročitao, a tako i propovijedanje oca Provincijala na svečanoj misi u Nedjelju. Otac provincijal nam je propovijedao kako naše temelje moramo graditi na stijeni, a ne na pijesku da bi ostvarili svoje ovozemaljsko (životno) poslanje kako nam je donijelo i samo Matejevo Evanđelje. Dobili smo i poklon u obliku knjige sv. Terezije Avilske «Razgovor s Bogom» da nam pomogne u meditaciji i razmatranju. Nakon zajedničke fotografije otišli smo na ručak, a potom i na izlet do centra Zagreba u katedralu. Sve u svemu jedan predivan susret sa živim Bogom i Njegovim Sinom, a to kažem i iz razloga što su nam karmelićani otvorili širom svoja vrata, kako samostana tako i kora, da doživimo kako oni to rade na svoj način i kako žive u sjedinjenju s Bogom.

PONOVILO SE…

Ante Škugor

Posts : 1
Join date : 2011-03-20

Back to top Go down

Ići za Isusom donosi radost Empty Re: Ići za Isusom donosi radost

Post  Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum